יום רביעי, יוני 13, 2012

מופע "הסמרטוטים" של אריה טל ממשיך והפעם...הסתיר מחברי ההנהלה שלו הזמנות שקיבלו למסיבת הסיום של השמיניסטים בשיפמן....

אריה טל השלישי...האיש שהחזיר את המונרכיה(המלוכה) לעם היהודי היושב בטירת כרמל....

חוסר הביטחון של ראש העיר אריה טל ובעיקר ההשלכות הקשות של חוסר הביטחון הזה, ממשיכים לקומם עליו את כל השותפים הפוליטיים שלו בהנהלת העיר. כך עולה מדיווח שהגיע ל"חדשות טירת כרמל" מפי מקור בכיר בעירייה. בישיבה שלא מן המניין, שנערכה באחד מבתי הקפה של החוף הדרומי בחיפה בהשתתפותם של כמה מחברי ההנהלה של עיריית טירת כרמל, הביעו חברי הנהלת העיר זעם גדול על ראש העיר אריה טל ועל מנהלת הלשכה שלו אירמה אלואשווילי, שלא דאגו ליידע אותם ואף חמור מכך, הסתירו מהם את העובדה שהגב' עירית זליג, מנהלת ביה"ס התיכון "שיפמן" שלחה הזמנות אישיות לכל אחד ואחד מהם למסיבת הסיום של תלמידי י"ב שנערכה בערב שלישי האחרון. כך מוסר מקור בכיר שהשתתף באותה ישיבה והיה חלק מהנפגעים מהתנהלותו של ראש העיר בפרשה.מאת:אלי אבוחצרה

בכל שנה מקיימים בביה"ס "שיפמן" מסיבת סיום מסורתית לבוגרי המחזור שמסיים את כיתה י"ב באותה השנה. כמו בכל שנה, גם לקראת סוף שנת הלימודים הנוכחית, הקדישו ועמלו התלמידים וגם המורים כדי שהמסיבה שלהם תרשים את האורחים הרבים שיגיעו אליה וביניהם כמובן גם נציגי הציבור בעירייה וגם נציגי הציבור בחברה למוסדות חינוך שמפעילה ומתקצבת את ביה"ס. ימים אחדים לפני המסיבה, הוציאה מנהלת ביה"ס הגב' עירית זליג, הזמנות אישיות לכל חברי מועצת העיר ולכל נציגי הציבור שחברים בהנהלת החברה למוסדות חינוך של טירת כרמל והעבירה אותן ללשכתו של ראש העיר כדי שמנהלת הלשכה הגב' אירמה אלואשווילי, תמען את ההזמנות למכובדי העיר. ראוי לציין שהגב' עירית זליג, הוציאה את ההזמנות כמתבקש ואפילו מתחייב על פי כל כללי המנהל התקין בשלטון המקומי. אמה-מה, "במקום לשתף את הבוגרים של עירנו הקטנטונת בקמצוץ של התנהלות דמוקרטית ראויה, החליט ראש העיר אריה טל, בהתייעצות עם מנהלת הלשכה אירמה אלואשווילי, שעדיף לתלמידי טירת כרמל הבוגרים, לא להכיר את נבחרי הציבור שלהם כמובן חוץ מראש העיר והמקורבים שלו (יוסי גלסברג, יו"ר החברה למוסדות חינוך) יען-כי הם ורק הם מנהלים את העיר הזאת ואין זולתם" כך אומר בכעס גורם בכיר בעיריית טירת כרמל. המעשה המביש הזה שעשו לכאורה ראש העיר ומנהלת הלשכה שלו, עורר את זעמם של חברי הנהלת העיר שגם ככה הם רותחים וכועסים על המונרכיה (מלוכה) הפרטית שבנו להם ראש העיר אריה טל והמקורבים הפוליטיים שלו (מנהלת הלשכה אירמה אלואשווילי, יועץ התקשורת מוריס אסייג ויו"ר החברה למוסדות חינוך יוסי גלסברג) בעיריית טירת כרמל.

דבר העורך: אני אחסוך מכם את ים המילים הכועסות ששפכו חברי הנהלת העירייה על ראשו של ראש העיר אריה טל ועל ראשה של מנהלת הלשכה שלו אירמה אלואשווילי באותה ישיבה בחוף הים. המעשים של אריה טל, חמורים ככל שיהיו, אינם יכולים לנקות את חברי ההנהלה שלו מאחריותם האישית להתנהלותו של ראש העיר כלפיהם ובכלל. רק מי שמכיר את חבורת נציגי הציבור שמרכיבה את הנהלת העיר היום, מבין איך מצליח ראש עיר כמו אריה טל, שהוא בבסיסו אדם חלש אופי ועם ביטחון עצמי של ילדה שעולה בפעם הראשונה לכיתה א', לבזבז 12 חברי מועצה וביניהם שלושה סגנים שמייצגים לפחות עשרת אלפים תושבים מתוך שמונה עשר אלף שמאכלסים את העיר טירת כרמל, כאילו היו חתיכות מרשמלו שנמסות בתוך הפה. חברי מועצת העיר של טירת כרמל ובעיקר חברי הנהלת העיר שביניהם, משולים ברוב הפרלמנטים המקומיים "לסטקים" שמתבשלים לאיטם על המנגל המשפחתי וזאת בגלל שהם מתהפכים בדעותיהם לפי הצורך או הטעם של הסועד (הפוליטיקאי) התורן. למחדל החמור הזה אחראי בעיקר ציבור הבוחרים של העיר טירת כרמל, שממשיך לבחור נציגי ציבור לפי השתייכות שבטית ולא על פי הכישורים שלהם. המחדל המתמשך הזה של אופן בחירת הציבור בעירנו הקטנטונת, תוקע את טירת כרמל הרבה מאחרי ערים אחרות בסדר הגודל שלה ובעיקר הוא תוקע את כולנו עם אנשי ציבור שאפשר להשיג את שתיקתם והצבעתם, תמורת נזיד עדשים (משכורת או ג'וב למקורב כזה או אחר). לא פעם אני שואל את עצמי ובעיקר אתכם חברי הנהלה/מועצה: איפה לעזאזל הכבוד שלכם!!!!

ראש העיר לשעבר, אריה פרג'ון: "אני לא מבין איך אדם לא מכבד את השותפים שלו לדרך. הנורמות הציבוריות מחייבות כל ראש עיר לכבד את חברי ההנהלה שלו. ההתנהלות בעניין ההזמנות למסיבת הסיום של תלמידי י"ב מעידה על קטנות המחשבה והפרנויה שבה חי מי שנתן את ההוראה".

איציק יחבס, חבר מועצת העיר וחבר הנהלת החברה למוסדות חינוך: "אין לי מושג על מה את מדבר. אני לא קיבלתי שום הזמנה למסיבת הסיום של השמיניסטים בשיפמן".

דוד שחר, חבר מועצת העיר: "אני יודעתי טלפונית על המסיבה מאחת המזכירות בעירייה. לצערי לא יכולתי להיות נוכח בגלל התחייבויות קודמות".

דורון גרינברג, חבר מועצת העיר ואחד המועמדים המובילים לכהונת ראש העיר: "בבירור שעשיתי עם גורמים בכירים במערכת החינוך של העירייה, אושר לי שהגב' עירית זליג אכן שלחה ללשכת ראש העיר הזמנות עבור כל חברי מועצת העיר. העובדה שהן נעלמו בצורה מסתורית מדאיגה ומקוממת. כדי לתקן את המצב הקיים, אני מתכוון להעלות שאילתא בישיבת מועצת העיר הקרובה בנוגע לנוהל הזמנת נבחרי הציבור לאירועים רשמיים של העירייה".

לצערנו, מספר ניסיונות להשיג את תגובתה של הגב' עירית זליג, מנהלת ביה"ס "שיפמן" לא צלחו.

יום שישי, יוני 01, 2012

ההפקרות והזלזול של ראש העיר אריה טל בבריאותם של רוכשי הדירות בפרויקט המערבי זועקים לשמים...אריה פרג'ון: רוכשי הדירות צריכים לתבוע את אריה טל אישית...

ההחלטה של וועדת הערר המחוזית של משרד הפנים

אריה טל ושותפיו הפוליטיים במורדות כרמל, הצביעו וקיבלו החלטה בצורה שסותרת את החלטות הגורמים המופקדים על בריאות הציבור. כך קבעה וועדת ערר מחוזית של משרד הפנים. מתוך ההחלטה: "לאחר ששמענו את הצדדים, ברור לנו כי ההחלטה מיום ה-30 בינואר 2012 שניתנה ע"י הוועדה המקומית לתכנון ובנייה, סותרת את החלטות הגורמים המקצועיים המופקדים על בריאות הציבור בעניינים אלה ועל כן יש לבטל את ההחלטה שאישרה את היתר הבנייה מתחת לחמישים מטר מקו המתח העליון שקבע המשרד לאיכות הסביבה כקו ששומר על ביטחון הדיירים העתידים להתגורר בבניין" כך קבעה וועדת ערר מחוזית של משרד הפנים, שדנה בערעור שהגישו נציגי המדינה(משרד הבריאות והמשרד לאיכות הסביבה) כנגד ההחלטה מיום ה-30 לינואר 2012 של הוועדה המקומית לתכנון ובנייה של מורדות כרמל, שהכשירה בהצבעתם ובאישורם של ראש העיר אריה טל, סגנו לשעבר וחבר מועצת העיר דוד שחר וחבר הוועדה יגאל ישראל, היתר בנייה לבניין בשכונה המערבית, בקרבה מסוכנת מאוד לקו המתח העליון של חברת חשמל שחוצה את צידה המערבי של העיר טירת כרמל וכל זאת בניגוד להחלטותיהם והוראותיהם של הגורמים המופקדים על בריאות הציבור במשרדי הממשלה. אריה פרג'ון: "רוכשי הדירות צריכים להתאגד ולתבוע אישית את כל מי שסיבכו אותם בפלונטר הכספי והבריאותי הזה ובמיוחד את ראש העיר אריה טל שנהג במקרה הזה בחוסר אחריות משווע וזועק". מאת:אלי אבוחצרה

רק לפני כמה ימים, פרסמנו את דבר כעסם של תושבים אשר רכשו דירות בפרויקט הבנייה בצידה המערבי של טירת כרמל. הכעס וחוסר הוודאות של רוכשי הדירות, נבע בעיקר בגלל העדר סמכות רשמית מצד העירייה, שתפריח או תזים את השמועות בנוגע לקשיים שיש בקיום ההבטחה הגרנדיוזית של ראש העיר אריה טל, להטמין את קו המתח העליון של חברת החשמל, שמהווה מפגע תברואתי ובטיחותי חמור ביותר, הרבה לפני שרוכשי הדירות יאכלסו את הבתים הראשונים. בבדיקה שערך אתר "חדשות טירת כרמל" שנועדה לספק תשובות לרוכשים המודאגים, התברר שלא זו בלבד שראש העיר לא מתכוון או לא יכול להטמין את קו המתח העליון כפי שהבטיח בראש חוצות, אלא גרוע מכך, הוא וחבריו/שותפיו הפוליטיים מוסיפים חטא על פשע ומאשרים בהצבעות לא חוקיות היתרי בנייה שמסכנים וחושפים את הרוכשים העתידיים ואת ילדיהם לסכנות של ממש. הצבעה חסרת אחריות זו של נציגי הציבור של העיר טירת כרמל ובראשם ראש העיר אריה טל בוועדת התכנון והבנייה המקומית, שהכשירה היתר בנייה בניגוד להנחיותיהם שנועדו לשמור על בריאות רוכשי הדירות העתידיים, הרגיזה מאוד את גורמי המקצוע שאמונים על בריאות הציבור במחוז חיפה והם עתרו כנגדה לוועדת הערר המחוזית של משרד הפנים במחוז חיפה.

וועדת הערר המחוזית, לאחר ששמעה את כל הצדדים קבעה בהחלטה מנומקת מיום ה-06.05.12 לבטל את ההחלטה של הוועדה המקומית לתכנון ובנייה מיום 30 לינואר 2012 וקבעה כי היא הייתה מנוגדת להוראות של גורמי המקצוע האמונים על בריאות הציבור. מעבר לזאת, קבעה וועדת הערר כי המרחק של 50 המטרים שקבעו גורמי המקצוע, יש בו אמירה ברורה ויש לשמור עליו כדי להבטיח את ביטחונם ושלומם של הדיירים העתידיים ואין לאף אחד את הזכות להוציא היתר בנייה הסותר את העמדה הזו. כמו כן, קבעה וועדת הערר בהחלטתה כי אין לוועדה המקומית לתכנון ובנייה סמכות/זכות לקבל החלטות אשר מסכנות את הציבור תוך התעלמות מהוראות הגורמים האחראים על שלום הציבור בפרויקט.

מעבר לזאת, מקריאה של פרוטוקול וועדת הערר, עולה תמונה מדאיגה ביותר בנוגע למועד שבו אכן יוטמן קו מתח החשמל שירחף מעל רוב בתי במגורים ושטחי הציבור שייבנו בצידה המערבי של טירת כרמל. והנה כמה ציטוטים של משתתפי ישיבת הערר ובהם העותרים ובאי כוח של המשיבים: עו"ד יהודה נתן-בא כוח המשיבה 2 חב' שרבט יצחק ובניו בע"מ: "הכסף(על הקרקע) שולם. האיש(הקבלן) הגיע וקנה את הקרקע והשקיע כסף. יש קו(מתח) שצריך להטמיע ואנחנו לא יודעים מתי זה יקרה. אלברט אמר ש-47 מטר (מקו המתח) זה בסדר".

יהודית מוסרי, אדריכלית ועותרת מס' 1: "אמנם יצא מכתב שבו התחייב אלברט (כנראה פקיד של משרד הפנים) שהקו יוטמן וזאת מכיוון שלא היה לו את כל המידע בנוגע לעלות של 75 מליון ₪ רק להטמנת החלק של טירת כרמל. בהתאם לזאת, הוא (אלברט) הוציא מכתב מתקן שבו הוא הודיע שהפנייה של ראש העיר(אריה טל) לשר (השיכון) לא כללה את המידע החסר של הנתונים. שיטת המימון אומרת שכל קבלן משתתף (בעלות ההטמנה) אבל מה שקורה זה שעד שלא ישווקו את כל המגרשים, לא יוטמן קו המתח".

דבר העורך: המשמעות של הציטוטים האלה מתוך וועדת הערר המחוזית, גם של נציגי העותרים וגם של נציגי המשיבים, מעידים שכל פרויקט הבנייה בצידה המערבי של טירת כרמל נולד בחטא שעיקר עונשו יהיה בהפסד כספי גדול של קבלני הבניין שאצו רצו לקנות את המגרשים האמורים, ובסבלם ובריאותם של רוכשי הדירות וילדיהם. מעבר לזאת, הקביעה של העותרת הראשית בערר, בעניין העובדה שקו המתח העליון יוטמן רק לאחר שישווקו כל המגרשים, מעידה שלאף אחד אין מושג קלוש שבקלוש, מתי הקו הארור יוטמן באדמה. ותודה לך אריה טל על חוכמת החלם שהפגנת בהרמת הפרויקט החשוב ביותר של טירת כרמל בחמישים השנים האחרונות.